Lista aktualności Lista aktualności

Puchar Dyrektora RDLP Poznań wrócił do Karczmy Borowej!

84 strzelców stanęło do rywalizacji w XXII REGIONALNYCH ZAWODACH LEŚNIKÓW W STRZELANIACH MYŚLIWSKICH O PUCHAR DYREKTORA REGIONALNEJ DYREKCJI LASÓW PAŃSTWOWYCH W POZNANIU organizowanych przez Nadleśnictwo Koło dnia 29.06.2018r. w ramach szkolenia strzeleckiego.

Najcelniej trafiał Tomasz Furmańczak, który tego dnia triumfował w strzelaniu indywidualnym i przyczynił się do zwycięstwa dla całej drużyny Nadleśnictwa Karczma Borowa.

Z historii zawodów...
Strzeleckie zmagania poznańskich leśników mają już 23-letnią historię. Pierwasze zawody odbyły się 30 czerwca 1995 r. na strzelnicy w Dąbrówce Leśnej. Ich organizatorem było Nadleśnictwo Oborniki.

Tegoroczne zmagania o puchar Dyrektora RDLP Poznań, zgromadziły na strzelnicy myśliwskiej w Potażnikach koło Konina zawodników z wszystkich nadleśnictw poznańskiej dyrekcji Lasów Państwowych. Pod czujnym okiem sędziów (Zarząd Okręgowy PZŁ w Koninie) rywalizowali w 6 konkurencjach tzw. wieloboju myśliwskim- dwóch w strzelaniu bronią kulową (z 50 m do ruchomej makiety dzika i ze 100 m do stojącej makiety kozła i lisa) oraz czterech przy użyciu broni śrutowej, z której uczestnicy „palili” do rzutek (tzw. bażant przeloty, krąg, oś) oraz makiety zająca.

W klasyfikacji indywidualnej nie miał sobie równych reprezentant Nadleśnictwa Karczma Borowa Tomasz Furmańczak, który triumfował z dorobkiem 475 pkt. (do zdobycia było maksymalnie 500 pkt.). Na drugim miejscu, z 448 punktami, uplasował się Remigiusz Przybyłowicz z Nadleśnictwa Oborniki, a trzeci był kolega Grzegorz Franczak z Nadleśnictwa Włoszakowice z wynikiem 428 pkt.

Medal za wygranie klasyfikacji indywidualnej nie był jedynym, jaki tego dnia zawisł na szyi T. Furmańczaka. Strzelec z Karczmy Borowej odebrał z rąk organizatorów złoty „krążek” także za najlepszy wynik w klasyfikacji drużynowej, w której jego ekipa w składzie: Tomasz Furmańczak, Dariusz Nicpoń i Tomasz Stachowiak, wygrała z dorobkiem 1258 pkt. na 1500 możliwych, wyprzedzając Nadleśnictwo Oborniki I – 1222 pkt. i Nadleśnictwo Antoni – 1207 pkt.

Nagrodzono również zwycięzcę w strzelaniu bronią kulową- najlepszy wynik łącznie w konkurencjach „Dzik” i „Lis, rogacz” osiągnął Arkadiusz Stępień z Nadleśnictwa Czerniejewo (189/200 pkt.).

Spośród wszystkich uczestników wylosowano „szczęściarza”, który w nagrodę specjalną od Dyrektora RDLP Poznań wybierze się na 3 dniowy pobyt dla 4 osób do Ośrodka Wczasowego Leśna Przystań w Rewalu.

Ponieważ zawody miały charakter szkoleniowy, nie zabrakło części wykładowej. O postępowaniu z tuszą pozyskanej zwierzyny opowiedział dr nauk rolniczych i autor programu telewizyjnego "Smaki Polskie", propagator i autorytet kuchni myśliwskiej i staropolskiej, a przy tym wyśmienity gawędziarz pan Grzegorz Russak.

Nadleśnictwo Koło, organizator szkolenia strzeleckiego,  serdecznie gratuluje zwycięzcom.

Kolegom leśnikom dziękujemy za piękną sportową atmosferę i koleżeńską postawę, a sędziom za bezpiecznie przeprowadzone zawody.  

Nadleśnictwo Koło,  pragnie podziękować sponsorom nagród: Firmie Unilas s.c. oraz właścicielom sklepu myśliwskiego „Borsuk” z Konina.

Tekst i zdjęcia: Ilona Żółtowska