Asset Publisher Asset Publisher

VI Edycja Pikniku Ekologicznego w Kole

Pod hasłem „Nie śmiecimy-sprzątamy-zmieniamy"! w ramach akcji „Sprzątania świata” odbyła się tegoroczna, VI już edycja Pikniku Ekologicznego w Kole.

Do udziału w tej znanej i lubianej imprezie plenerowej na placu przy ul. Prusa co roku zaprasza Burmistrz Miasta Koła. Piknik organizuje Urząd Miejski w Kole wraz ze współorganizatorami.

Oprócz wzmacniania świadomości proekologicznej i edukacji realizowanej poprzez praktykę, wydarzenie to było doskonałą okazją do wspólnej zabawy i rozrywki dla całych rodzin. Wśród licznych atrakcji i wielu stoisk nie mogło zabraknąć również zielonego namiotu Nadleśnictwa Koło. Na naszych gości tradycyjnie czekało koło fortuny i skrzynia wypełniona pytaniami z najróżniejszych dziedzin wiedzy przyrodniczej. Wszystkie poprawne odpowiedzi jak zawsze były nagradzane gadżetami i książkami o lesie. Najbardziej pożądaną nagrodą w konkursach były sadzonki drzew z naszej szkółki leśnej, których rozdaliśmy ponad 100! Piknik był również doskonałą okazją do rozmów o gospodarce leśnej i ochronie przyrody, o tym co przysłowiowo "w lesie słychać" oraz do promowania takich akcji jak #sprzątaMY czy "Zabierz 5 z lasu".

Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko. Do zobaczenia na kolejnych imprezach!